ВИ ЗНАХОДИТЕСЬ НА СТАРОМУ САЙТІ УЧИЛИЩА!!!

З ЖОВТНЯ 2017 РОКУ В УЧИЛИЩІ ПРАЦЮЄ НОВИЙ САЙТ

Адреса нового сайту: www.kvpubd.com

2011 рік

День Андрія

Творчість

          День Святого Андрія Первозванного – одне з найулюбленіших українських свят, яке відзначається 13 грудня

 Стародавня його назва – «Калита» дійшла до нас із дохристиянських часів. Тоді вечорницькі зібрання молоді припадали на зимове сонцестояння і тривали до повороту сонця на весну, тобто до Різдва. Це був час найактивнішого язичницького ворожіння, відгадування долі, застосування народних заклинань і ритуальних дійств, що в більшості і сьогодні залишилися в народній пам’яті. У вечорі, до заходу сонця, на Андрія пекли коровай, який називали Калитою. Пекли його з промовами до святого, щоб той допоміг віднайти кохання.

 

        В одному з українських літописів розповідається як Андрій Первозданний плив з учнями на човні по Дніпру. Зійшовши на берег він промовив їм: « Ви бачите ці схили? На них сяє ласка Божа. Незабаром тут буде мальовниче місто з славетними церквами. І поставив святий Андрій на тих схилах хрест, опісля був Київ. Тепер на тому місці стоїть Андріївська церква і народ шанує апостола як святого, що першим приніс до нас християнство.

 

 

Голодомор

Творчість

Голодомор 1932-33 рр. - найбільша трагедія в історії українського народу

Театральний колектив КВПУ будівництва і дизайну підготував і продемонстрував виставу, присвячену Дню вшанування світлої пам'яті безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей